
Mammografia jest badaniem wykorzystywanym w profilaktyce raka piersi. Powinna być wykonywana regularnie – co 2 lata lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Współczesne aparaty są bardzo dokładne i pozwalają na wykrycie nawet najmniejszych, milimetrowych zmian. Mammografia jest łatwo dostępnym badaniem, umożliwiającym wczesne wykrycie raka piersi. Dzięki temu pojawiające się zmiany można szybko zdiagnozować i wdrożyć odpowiednie leczenie.
W środę, 24 czerwca 2026rr., odbyły się badania mammograficzne dla mieszkańców naszej gminy. Na badanie zapisało się 67 osób.
Wpisany przez: MS








.jpg)
















